Home Staging

Mieszkanie sprzedać jest coraz trudniej. Wiesz coś o tym, prawda? Tymczasem jest coś, co pozwoli to zrobić znacznie szybciej.

Home stagging polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Jest to metoda wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, praktykowana od 40 lat. Na czym polega? Na połączeniu marketingu i wiedzy o aranżacji wnętrz.


Dlaczego warto?


Pierwsze wrażenie można wywołać tylko raz, więc musi ono być w 100% pozytywne. Przeciętny kupiec w ciągu pierwszych 8 sekund wyrabia sobie opinię na temat nieruchomości, a po 30 sekundach od przekroczenia progu podejmuje wstępną decyzje o tym, czy kupi nieruchomość.

Jeśli Twoje mieszkanie dłuższy czas czeka na nowego właściciela, a Ty rozważasz obniżenie ceny, mamy dla Ciebie dobre wieści. Home stagging jest skuteczniejszy w przyspieszeniu sprzedaży niż obniżanie ceny nieruchomości. A do tego tańszy. Koszt metamorfozy jest znacznie niższy od kwoty, którą byłbyś zmuszony obniżyć, aby uatrakcyjnić ofertę.

Wierzymy w magię pozytywnego pierwszego wrażenia i potrafimy o nie zadbać. Jako specjaliści z zakresu home staging obiektywnie ocenimy Twoją nieruchomość z perspektywy potencjalnego klienta. Wyeksponujemy zalety, obniżymy lub całkiem wyeliminujemy wady. Maksymalny efekt minimalnym kosztem. Będziesz naprawdę zaskoczony jak niewiele potrzeba, by Twoja nieruchomość zmieniła się nie do poznania: czasem wystarczy kilka dodatków, innym razem przestawienie mebli czy zmiana koloru ścian.

Jeśli chcesz czas oczekiwania na klienta liczyć w dniach, a dodatkowe zyski ze sprzedaży lub wynajmu - w tysiącach, zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia.

Do zobaczenia!


Jak to wygląda?


Usługa zaczyna się od analizy nieruchomości dokonywanej w czasie osobistej wizyty. Polega to na obejrzeniu nieruchomości, dokonaniu pomiarów, zebraniu informacji o specyfice nieruchomości, indywidualnych „zasobach” tj. meble, dodatki, które będą wykorzystane w projekcie, ocenie ergonomii pomieszczeń, ustaleniu kierunku zmian oraz budżetu. Po spotkaniu otrzymujesz szczegółowy raport zawierający wskazówki na temat zmian w mieszkaniu i sposobu ich wykonania wraz z propozycją budżetu oraz listą zakupów.

Dążymy do uzyskania wrażenia przestrzeni i komfortu, poprzez umiejętne przemeblowania oparte na zasadach wyważonej kompozycji przestrzennej. Staramy się w dużej mierze korzystać z mebli które znajdują się w nieruchomości, zostawiając je w aktualnym stanie lub proponując pewne zabiegi „upiększające”, czasami proponujemy zakup nowych z uwzględnieniem przeznaczonego na ten cel budżetu.

Nadajemy lub podkreślamy już istniejące funkcje pomieszczeń, ustalamy właściwe oświetlenie. Wprowadzamy spójność kolorystyczną i stylistyczną. dopasowujemy dodatki, korzystamy z niebanalnych, prostych i niedrogich rozwiązań. Cena od ??? do ??? w zależności od wielkości nieruchomości i stopnia skomplikowania projektu.


O czym musisz pamiętać ?


Nie ma dobrej oferty bez dobrych zdjęć. To właśnie na ich podstawie potencjalny klient przeprowadza pierwszą selekcję nieruchomości. Udzielimy Ci dokładnych wskazówek, w jaki sposób wykonać dobre zdjęcia, pomożemy Ci w przygotowaniu odpowiednich „scen” poprzez dobór oświetlenia, kadru, tak, aby jak najskuteczniej przyciągnąć uwagę odbiorcy.

Jeśli zależy Ci na ograniczeniu wizyt tzw. ”wstępnie zainteresowanych klientów”, pozwól obejrzeć im dokładnie swoją nieruchomość bez wychodzenia z domu dzięki „wirtualnemu spacerowi”.

W ten sposób trafią do Ciebie tylko osoby poważnie zainteresowane kupnem lub wynajmem.

Jeśli jesteś zainteresowany „wirtualnym spacerem” lub tradycyjnymi zdjęciami wykonanymi przez fotografa zajrzyj tutaj:


Wirtualny spacer


Nowość w naszej ofercie!


Konsultacje internetowe: opcję tą proponujemy osobom spoza Krakowa i jego okolic oraz ludziom bardzo zapracowanym.

Jak to działa?
Wysyłasz zgłoszenie podając:

  • wymiary pomieszczeń (najlepiej rzut nieruchomości)
  • informacje o dacie ostatniego remontu/malowania
  • informacje o poziomie zmian, które przewidujesz
  • informacje o przeznaczeniu nieruchomości sprzedaż/wynajem
  • wysokości budżetu który chcesz na tę „metamorfozę” przeznaczyć
Do zgłoszenia dołączasz po 3 zdjęcia każdego pomieszczenia.

W odpowiedzi otrzymasz od nas raport proponowanych zmian, w zakresie m.in. przemeblowania, ewentualnej zmiany koloru ścian czy rekomendowanych dodatków w postaci linków do sklepów internetowych.

Cena ?
Od ??? do ??? w zależności od wielkości nieruchomości i stopnia skomplikowania projektu.


    Przykładowe realizacje    Salon przed home staggingiem

Salon który zastał home stagger był zapełniony rzeczami właścicieli, widoczna była również niekonsekwencja w jego urządzaniu. Duża liczba przedmiotów w różnej stylistyce dawała efekt chaosu i bałaganu. W tej realizacji właściciele brali pod uwagę także drobne prace remontowe.

Przewidywany budżet wynosił 1200 zł

Salon po home staggingu

Zmiany objęły przemalowanie ścian na kolor wrzosowy, dzięki temu uzyskaliśmy piękne tło do wyeksponowani mebli i pozostałych elementów wyposażenia. Przestrzeń została uporządkowana, zbędne przedmioty pochowane. Wyeksponowany został piękny kominek, który stanowi duży atut salonu. Przy kominku znalazło się starannie ułożone drewno oraz piękny kosz należący do właścicieli. Dokupiony został stylowy stolik, na którym swoje miejsce znalazła klimatyczna latarenka. Na parapecie pozostały jedynie kwiatki. Wykorzystano również piękną lampę, która wypełniła róg salonu, a którą wcześniej ze względu na dużą ilość przedmiotów trudno było zauważyć. Obrazy, które pierwotnie leżały w kącie, pojawiły się na ścianie, zajmując miejsca tych mniej eleganckich. Salon stał się bardziej przytulny dzięki dywanowi, dopasowanym do niego poduszkom oraz leżącemu na oparciu kanapy pledowi.

Wykorzystany budżet wyniósł 1250 zł

Sypialnia przed home staggingiem

Sypialnia sprawiała wrażenie ponurej, przytłaczającej i dość ciasnej. Inwestorom zależało na uzyskaniu dobrego efektu możliwie najniższym kosztem.

Przewidywany budżet wynosił 700 zł

Sypialnia po home staggingu

Zmiany objęły dodanie kilku elementów dekoracyjnych, takich jak: korespondujące z kolorem ścian poduszki, kwiaty, lampki nocne, które pozostały zapalone mimo dnia. Dodatki ociepliły wnętrze, czyniące je bardziej przytulnym. Narzuta w ciemnym kolorze przełamała stonowaną kolorystykę wnętrza, z kolei obraz dodał mu „szlachetności”. Dużą rolę w osiągniętym efekcie końcowym, miało zastosowanie się do wskazówek dotyczących prawidłowego sfotografowania sypialni.

Część z wykorzystanych przedmiotów należała do właścicieli mieszkania, dlatego z przewidzianego budżetu wykorzystano jedynie 400 zł.Formularz zamawiania wstępnej wyceny i zakresu zmian
Nieruchomość przeznaczona do *:
Powierzchnia * : m2
Liczba pomieszczeń * :
Rok ostatniego remontu/malowania * :

Czy przewidujesz małe prace remontowe
tj. np. malowanie, wymiana podłogi? *:
Czy ewentualne prace wykonasz
samodzielnie czy zlecisz je specjaliście? *:
Czy nastawiasz się na wymianę/zakup
nowych mebli, elementów wyposażenia? *:
Czy jeśli będzie możliwość wykorzystania posiadanych elementów wyposażenia, jesteś gotowy wykonać lub zlecić prace tj. przemalowanie mebli, płytek? *:
Opis dodatkowy
(czego oczekujesz, do jakiego klienta
skierowana jest Twoja oferta
sprzedaży/wynajmu, itp.)
:
Przewidywany budżet * :
Zdjęcia:
Dodaj zdjęcie
Wystąpił błąd podczas przesyłania pliku, spróbuj jeszcze raz


Dane kontaktowe:
Imię i nazwisko * :
E-mail * :
Numer telefonu * :
OminPosrednika.pl

ul. Rakowicka 1
(2 piętro, lokal nr )
31-511 Kraków

biuro@ominposrednika.pl

600 004 039
691 066 781